Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER IBA ZA 10,90€!
Novinky

Canyon stiahol od zákazníkov model Spectral, zadná stavba praskala

Na trailovom / enduro bicykli Spectral podľa výrobcu mohlo dôjsť k prasknutiu či zlomeniu spodných trubiek zadnej stavby. Podľa dostupných informácií sa problém týka zatiaľ rámov pre americký trh a dohromady ich malo byť 820.
Martin Sarvaš

Americká komisia pre bezpečnosť spotrebiteľských výrobkov sťahuje od zákazníkov bicykel Canyon Spectral – model roku 2018, informuje Pinkbike.

Problémom u Spectralu má byť zlyhanie spodných trubiek zadnej stavby – praskanie s možnosťou zlomenia. Podľa oficiálneho vyjadrenia amerického Canyonu  sa výrobcovi podarilo vymeniť zadné stavby všetkým majiteľom Spectralu v USA.

Sťahovanie modelov Spectral ohlásila komisia 10. októbra a podľa správy na oficiálnom webe komisie pre bezpečnosť CPSC sa týka až 820 bicyklov.

Doposiaľ reálne praskla/zlomila sa zadná stavba Spectralu na okolo 20+ bicykloch. Našťastie zatiaľ neboli oznámené žiadne pády či zranenia spojené so spomínaným problémom.

Oficiálne vyjadrenie Canyonu

Canyon sa o tomto probléme dozvedel pred mesiacmi, snažil sa komunikovať s jazdcami a bezplatne vymeniť časti rámu čo najrýchlejšie a najefektívnejšie. Keď sme identifikovali problém, ihneď sme zastavili produkciu u dotknutých modelov a zároveň sme začali vyrábať nové zadné stavby s premiestnenými zvarmi pre zvýšenie pevnosti.

Keďže používame direct sale biznis model, boli sme schopný priamo a individuálne kontaktovať každého zákazníka, ktorý si kúpil Spectral s vadnou zadnou stavbou. V tom čase sme ich informovali, že im problémovú časť rámu vymeníme za novú a odporúčali sme ihneď prestať jazdiť na bicykli.

Po obdržaní novej zadnej stavby dostali zákazníci viacero možností pre výmenu a montáž doma a či v lokálnom servise Velofix. Dodones americký Canyon poslal 100% zákazníkom nové stavby.

Vaše komentáre

Náš Facebook