Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER IBA ZA 10,90€!
Novinky

Brendog získal na Rampage cenu Kelly McGarryho. Na jeho lajnu sa neodvážil nikto iný

Anglický zjazdár Brendan Fairclough predviedol jazdu po jedinečnej lajne, na ktorú sa nikto iný neodvážil. Skončil síce na 10. mieste, ale za svoju jazdu a kreatívnu trať dostal ocenenie Kelly McGarryho.
Martin Sarvaš

 Brendan Fairclough, prezývaný celým bicyklovým svetom Brendog, predviedol na tohtoročnom Red Bull Rampage skutočnú šou. Fairclough získal za svoju jazdu odcenenie The Kelly McGarry Spirit Award.

Kelly McGarry bol austrálsky freerider, ktorý sa zúčastňoval aj na Rampage. V roku 2016 zomrel pri nehode počas jazdenia na bicykli na Novom Zélande. McGarry predviedol na Rampage v roku 2013 backflip cez 21-metrový canyon gap, za ktorý vyhral cenu pre najlepší trik.

Prečítajte si tiež

Brendogova jazda na Rampage 2018 síce nebola plná slopestylových trikov, ale zato ukázal svoju jedinečnosť. Trať mal postavenú tak, že iba on bol jediným jazdcom, ktorý sa na ňu odvážil.

V úvode jazdy mal išiel cez skalu, z ktorej zoskočil asi 12 metrov a pokračoval na obrovský canyon gap. Obrovskú skalu nazval „The Rock – Dwayne Johnson“ podľa známeho hollywoodskeho herca.

Brendog na konci svojej jazdy ukázal, že nie je iba zjazdár, ale je to neuveriteľne univerzálny jazdec s technickými schopnosťami freeridera, keď na poslednom skoku predviedol backflip.

„Kelly McGarry je absolútna legenda tohto športu. Som veľmi rád, že som získal toto ocenenie. Moja jazda bola skvelá, cítil som sa dobre a musím uznať aj všetkým ostatným, že si viedli výborne,“ povedal po Rampage Brendog.

„Som veľmi sklamaný z môjho výsledku [10. miesto], ale s jazdou som skutočne spokojný a som rád, že som celý a môžem absolvovať off-season na biku,“ dodal Brendog.

Prečítajte si tiež

 

Náš Facebook