Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER IBA ZA 10,90€!
Novinky

Loic Bruni vyhral majstrovstvá sveta v zjazde už po tretíkrát

Francúzsky pretekár tímu Specialized Gravity vyhral iba o 0,2 sekundy pred Belgičanom Martinom Maesom, tretí skončil Danny Hart z Anglicka, ktorý stratil na Bruniho iba 0,3 sekudy.
Martin Sarvaš

Loic Bruni sa stal v Lenzerheide majstrom sveta v zjazde pre rok 2018. 24-ročný francúzsky zjazdár z tímu Specialized Gravity predviedol bezchybnú jazdu a pripísal si už tretiu výhru na svetovom šampionáte (2015, 2017, 2018)

„Mal som síce silné reči, ale sám som tomu až tak neveril. Bol to skvelý víkend. Vo finálovej jazde som nespravil veľa chýb a to bolo pravdepodobne rozhodujúce. Časy v top 3 boli veľmi tesné. Trať bola suchá a v lese zasa vlhká, takže podmienky boli dosť náročné. Je to neuveriteľné!,“ povedal zjazdár s prezývkou Super-Bruni.

Zľava: Martin Maes, Loic Bruni, Danny Hart

Na druhom mieste skončil so stratou 0,2 sekundy Belgičan Martin Maes, ktorý nie je primárne zjazdár – jazdí enduro a v svetovej enduro sérii je celkovo na druhom mieste. Tretí sa umiestnil Angličan Danny Hart, ktorý stratil iba 0,3 sekundy na Bruniho.

Po zranení sa vrátil na pretekársku trať aj Aaron Gwin, no ani tento rok sa mu nepodarilo vyhrať svetový šampionát a skončil na piatom mieste so stratou 1,3 sekundy na víťaza.

Prečítajte si tiež

Výsledky – Majstrovstvá sveta v zjazde Lenzerheide 2018 – muži (top 20)

Vaše komentáre

Náš Facebook