Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER IBA ZA 10,90€!
Novinky

Rachel Atherton predviedla bezkonkurenčnú jazdu a je novou majsterkou sveta v zjazde

Anglická zjazdárka tímu Trek Factory Racing vyhrala s takmer 10-sekundovým náskokom pred krajankou Tahnee Seagrave, tretia skončila Myriam Nicole z Francúzska.
Martin Sarvaš

Víťazkou majstrovstiev sveta v zjazde 2018 sa stala Rachel Atherton z tímu Trek Factory Racing. Rachel potvrdila skvelú formu po celkovej výhre svetového pohára. Atherton sa stala majsterkou sveta už po piatykrát.

Na trati vo švajčiarskom Lenzerheide predviedla Atherton neuveriteľnú jazdu, do ktorej dala úplne všetko, jazdila bezchybne a vyhrala s náskokom necelých 10 sekúnd.

Na druhom mieste skončila celosezónna súperka a krajanka Rachel Atherton – Tahnee Seagrave. Tahnee bola v úvode i na konci svojej jazdy rýchla, no v strede išla pomalšie: „Cez kvalifikáciu som tam spadla a nechcela som spadnúť znova. A to bola chyba. Ale som rada, že som dokončila preteky bez pádu,“ povedala Tahnee. Tretia skončila Francúzska Myriam Nicole.

„Vedela som, že Tahnee zajazdí dobre, takže do toho budem musieť dať úplne všetko. Nebolo vidieť lajny tak, ako počas tréningu, takže finálna jazda bola trochu náročnejšia. Ale vyšlo to a nemôžem tomu uveriť, je to neskutočný pocit,“ tešila sa z výhry Rachel.

Medzi juniorkami sa stala majsterkou sveta iba 16-rončná zjazdárka z Rakúska Valentina Holl, ktorá tento rok vyhrala aj seriál svetového pohára.

Výsledky – Majstrovstvá sveta v zjazde Lenzerheide 2018 – ženy

 

Vaše komentáre

Náš Facebook