Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER IBA ZA 10,90€!
Novinky

Sagan vyhral preteky v Aalste iba deň po skončení Tour de France

Peter Sagan sa zúčastnil belgického kritéria po tretíkrát a tretíkrát vyhral.
Martin Sarvaš

Peter Sagan sa hneď deň po prebratí zeleného dresu na Tour de France zúčastnil kritéria v belgickom meste Aalst. Sagan preteky vyhral, keď v záverečnom špurte porazil domáceho pretekára Yvesa Lampaerta.

Sagan sa zúčastnil kritéria v Aalste už tretíkrát a vždy bol víťazom.

So Saganom bol na pretekoch aj jeho tímový kolega z Bora-Hansgrohe Daniel Oss. Celkovo štartovalo 31 pretekárov. Na podujatie v Aalste sa podľa organizátorov prišlo pozrieť až 55-tisíc ľudí.

„V Aalste bola skvelá atmosféra. Už to tu poznám, keďže to bola moja tretia účasť a po tretíkrát som vyhral,“ cituje Sagana portál Nieuwsblad.

Prečítajte si tiež

Sagan vyhral v špurte s BelgičanomYvesom Lampaertom:

Slováka privítali ľudia v karnevalovom meste ako skutočného hrdinu. Trojnásobný majster sveta nezklamal tým, že vyhral šprint a porazil belgického šampióna Yvesa Lampaerta. Holandský šampión Mathieu van der Poel bol na pódiu trertí, Timothy Dupont bol štvrtý, tesne pred Thomasom De Gendtom.

„Mám šiesty zelený dres [z Tour de France] a som rád, že som sa v ňom mohol ukázať Aalste. Vyzeralo to veľmi zle po mojom páde na Tour. Prežil som prehliadku a teraz som tu. Po poslednej etape na Champs Elysées sme si dali spoločnú večeru so spolujazdcami i sponzormi.“

„Nemal som čas na párty, lebo som išiel skoro do poestele. V programe mám aj niektoré kritéria a tieto súťaže považujem za oddychové. Po turné v Belgicku sa vrátim domov, pôjdem na chvíľu na dovolenku, ale chcem sa vrátiť na majstrovstvá Európy,“ dodal Peter Sagan. Majstrovstvá Európy sa uskutočnia v Glasgowe 12. augusta.

Prečítajte si tiež

Umiestnenie na Criterium Aalst 2018

 

1. Peter Sagan / Slovensko / Bora-Hansgrohe

2. Yves Lampaert / Belgicko / Quick-Step Floors

3. Mathieu van der Poel / Holandsko / Corendon-Circus

Vaše komentáre

Náš Facebook