Sagan skončil v poslednej etape ôsmy, je však najúspešnejším jazdcom Tour de France 2018

Peter Sagan vyhral tri etapy, čo sa nepodarilo tento rok na Tour nikomu inému. Získal už svoj šiesty zelený dres na Tour de France, čím vyrovnal historický rekord Erika Zabela.

Posledný kilometer 21. etapy:

Peter Sagan skončil ôsmy v poslednej etape tohtoročnej Tour de France, víťazom sa stal po záverečnom šprinte Alexander Kristoff.

Sagan sa naplno nezapojil do záverečného špurtu, pretože ešte stále trpel na následky pádu v 17. etape.

Sagan je najúspešnejším jazdcom Tour 2018 v počte víťazstiev v etapách – zvíťazil až trikrát (2. etapa, 5. etapa, 13. etapa), čo sa tento rok nepodarilo žiadnemu inému pretekárovi. Okrem toho bol trikrát druhý, raz tretí a mimo pódiových umiestnení bol raz štvrtý, piaty, siedmy a ôsmy. Dokopy bol tak až 11-krát medzi desiatkou najlepších v etape.

Sagan vyhral svoj šiesty zelený dres pre vížaza bodovacej súťaže, čím vyrovnal historický rekord Nemca Erika Zabela.

5 JULIAN ALAPHILIPPE (QUICK – STEP FLOORS) 143

Včera 17:14 Po Cape Epic potvrdzujú Števková s Krahulcovou výbornú formu aj na pretekoch 4 Islands, kde sú priebežne na 3. mieste (+ galéria).

Slovenské duo pretekárok Janka Keseg Števková s Martinou Krahulcovou nastúpili do ďalších etapových pretekov dvojíc, tentokrát v Chorvátsku na podujatí 4 Islands. V pretekoch sa im darí a zatiaľ v každej etape skončili na vynikajúcom 3. mieste!

Včera 16:30 Video: Toto je trať 2. kola svetového pohára XCO v brazílskej Araxá.

Minulý týždeň odštartoval seriál svetového pohára v horskej cyklistike podujatiami XCC a XCO v brazílskej Mairiporã. Pretekári mali niekoľko dní na oddych a doladenie formy a už počas soboty a nedele sa môžeme tešiť na druhé kolo svetového pohára.

Včera 15:58 Juan Pedro López je celkovým víťazom pretekov Okolo Álp, poslednú etapu vyhral Aurélien Paret-Peintre.

26-ročný Španiel si pripísal na talianskych etapových pretekoch svoje prvé profesionálne víťazstvo, keď vyhral tretiu etapu, a zároveň sa stal po prvýkrát víťazom celkovej klasifikácie.

Včera 11:13 Fotogaléria: Ako Peter Sagan jazdil aj varil na tréningovom kempe vo Finale Ligure.

„Takto dobre som sa necítil už asi 10 rokov,“ povedal Peter pri našej poslednej spoločnej večeri. „Som naozaj rád, že sme sa tu stretli takáto skvelá partia a dúfam, že sa takto ešte stretneme.“

Včera 10:49 Lukáš Kubiš vyhral Pardubické kritérium, druhý skončil Štoček.

Kubiš pokračuje v úspešnej sezóne víťazstvom kritéria v Pardubiciach, na ktorom skončil druhý ďalší Slovák Matúš Štoček a tretí finišoval víťazov český tímový kolega z Elkov-Kasper Daniel Mráz.