Sagan zvládol v bolestiach náročnú horskú etapu: Bol to najhorší deň na bicykli za desať rokov

Peter Sagan po etape povedal, že ak by nemal zelený dres, odstúpil by. Devätnástu etapu vyhral Primoz Roglič a dostal sa na 3. miesto celkového hodnotenia, čím predbehol Chrisa Frooma.

Peter Sagan pretrpel v bolestiach 19. etapu Tour de France a cieľom prešiel v limite. Do cieľa najťažšej pyrenejskej etapy ho priviedol tímový kolega Daniel Oss so stratou viac ako 38 minút na 143. mieste Slovenský cyklista totiž spadol spadol 20 km pred koncom 17. etapy a utrpel nepríjemné pomliaždeniny sediacieho svalu a viacero tržných rán.

Víťazom etapy sa stal slovinský pretekár tímu LottoNL-Jumbo Primoz Roglič po tom, čo pri záverečnom zjazde unikol vedúcej skupine a osamotený prešiel cieľom. Roglič sa posunul na tretie miesto celkového hodnotenia a predbehol tak Chrisa Frooma, pred ktorým má 13 sekúnd náskok.

Pretekári absolvovali v Pyrenejách poslednú horskú etapu na tohtoročnej Tour de France (200 km) s dvomi ťažkými stápaniami najvyššej kategórie vrátane legendárneho Tourmaletu (17,1 km / priemerné stúpanie 7,3%). Dokopy jazdci nastúpali viac ako 5000 metrov.

Sagan: Ak by sme boli na klasike, odstúpil by som

„Celá etapa bola pre mňa veľmi ťažká. Je to môj najhorší deň na bicykli za desať rokov. Myslím si, že ste videli, ako veľmi som trpel. Ak by sme boli na klasike, odstúpil by som. Ak by som nemal zelený dres, možno by som sa tiež rozhodol inak,“ povedal Sagan pre oficiálnu stránku Tour.

„Mal som ho však na sebe a bol som rozhodnutý prísť do cieľa, v limite či po ňom. Dokončenie etapy je pre mňa viac než víťazstvo. Bolo to veľmi náročné a dokázal som to len vďaka mojim spolujazdcom Danielovi Ossovi, Boddymu (Maciej Bodnar) a Lukasovi Pöstlbergerovi, ktorí boli pri mne počas celej etapy a podporovali ma,“ dodal Peter Sagan.

Sagan sa viditeľne trápil v bolestiach:

Zajtra nasleduje časovka jednotlivcov, v ktorej si Peter Sagan oddýchne a keď dorazí v nedeľu do cieľa poslednej 21. etapy Tour de France, dostane svoj šiesty zelený dres pre víťaza bodovacej súťaže.

V celkovom hodnotení sa udiali zmeny po tom, čo Roglič vyhral 19. etapu a posunul sa na tretie miesto. Predbehol tak Chrisa Frooma z tímu Sky. Obaja jazdci sú skvelí aj v časovke, takže v zajtrajšej 20. etape sa bude pravdepodobne rozhodovať o tom, kto z nich sa dostane do Top3. Žltý dres má s prehľadom Geraint Thomas, na druhom mieste je Tom Dumoulin si stratou 2:05 min.