Zranený Sagan predviedol skvelý výkon a v 18. etape skončil ôsmy

Etapu vyhral Francúz Arnaud Demare, Peter Sagan pred cieľom naplno nešpurtoval a pri odovzdávaní zeleného dresu bolo vidno, že má bolesti.

Záverečný šprint 18. etapy:

Peter Sagan vo včerajšej etape nepríjemne spadol, no napriek zraneniam sa v rovinatej 18. etape (171 km) zapojil do záverečného šprintu, v ktorom však naplno nešpurtoval a neriskoval kontakt so súpermi a nakoniec skončil na výbornom ôsmom mieste mieste.

Osemnástu etapu vyhral Francúz Arnaud Demare z tímu Groupama-FDJ, druhý skončil Christophe Laporte (Cofidis, Solutions Credits), tretí Alexander Kristoff (UAE Team Emirates).

Sagana celú etapu ochraňovali jeho tímoví kolegovia, ktorí ho celý čas obklopovali a v závere ho v dobrej pozícii priviedli až k cieľovému špurtu.

Trojnásobný majster sveta si pripísal aj päť bodov za 11. miesto na šprintérskej prémii a momentálne má na čele bodovacej súťaže už 467 bodov pred druhým Alexandrom Kristoffom s 196 bodmi. O dobré umiestnenie v 18. etape sa snažil napriek bolestiam i faktu, že má v súťaži o zelený dres taký náskok, že ho už nemôže nikto ani teoreticky dobehnúť, stačí mu prísť do Paríža.

V poradí celkového hodnotenia sa zmeny neudiali, vedie Geraint Thomas z tímu Sky, za ním Tom Dumoulin (Team Sunweb +01:59) a tretí je Chris Froome (Team Sky +02:31).

Na Saganovi bolo po etape vidieť, že má bolesti:

Zajtra je na pláne mimoriadne náročná 19. etapa. Pretekárov čaká posledná horská etapa, s dĺžkou 200 km a dvomi ťažkými stápaniami najvyššej kategórie vrátane legendárneho Tourmaletu (17,1 km / priemerné stúpanie 7,3%). Po tejto etape nasleduje individuálna časovka a v nedeľu 29. júla záverečná etapa s cieľom v Paríži.