Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER IBA ZA 10,90€!
Novinky

Policajt zhodil Frooma z bicykla, lebo si myslel, že je fanúšik

Chris Froome mal totiž na sebe nepremokavú bundu bez výrazného tímového loga. Nahnevaný Froome reagoval stručne: "Fuck you!"
Martin Sarvaš

Foto: Albert Secall

Pre Chrisa Frooma z tímu Sky bola 17. etapa dosť frustrujúca. Nielenže nestačil jeho tímovému kolegovi v žltom drese Thomasovi, prišiel o druhé miesto v celkovom hodnotení, ale pri zostupovaní z Col du Portet si ho policajt pomýlil s fanúšikom a zhodil ho z bicykla.

Froome poslal policajta do … 

Po etape zostupoval Chris Froome z kopca Col du Portet, pri ceste však stál policajt, ktorý ho chytil a zhodil na zem. Froome mal na sebe helmu a na drese oblečenú nepremokavú bundu s malým logom tímu Sky. Bol však na svojom Pinarelle s číslom 1, ktoré jasne dáva najavo, že ide o pretekára. To si však policajt asi nevšimol.

Tím Sky opísal situáciu: „Policajt sa pokúsil zastaviť Frooma, ktorý zostupoval dole s jeho ochrankárom, a pri jeho zákroku spadol. Froome aj s bodyguardom mali ostrú výmenu slov predtým, ako z miesta odišli.“

Nahnevaný Froome povedal policajtovi: „Fuck you!“ Nič iné si ani nezaslúžil.

Video z incidentu:

Chris Froome mal pred Tour de France veľkú dopingovú aféru, z ktorej bol napokon očistený. Organizátori Tour mu chceli zakázať štart na francúzskom monumente, no keďže UCI jeho prípad uzavrela, nemohli mu štart zakázať. Avšak fanúšikovia mu to dávajú riadne pocítiť bučaním a pískaním.

Giro d’Italia 2018 síce Froome vyhral, ale na Tour sa mu veľmi nedarí a celkovým víťazom sa stane pravdepodobne jeho tímový kolega Geraint Thomas, ktorý má pred Froomom dve a pol minúty náskok. Britský cyklista mal včera ťažký deň, keď už v závere nevládal, pričom Thomas mu v závere ušiel a cieľom prešiel o 46 sekúnd skôr.

Prečítajte si tiež

Vaše komentáre

Náš Facebook