Peter Sagan pri zjazde spadol, náročnú horskú etapu však dokončil

Víťazom 17. etapy Tour de Francce sa stal Nairo Quintana z tímu Movistar. Svoju silu ukázal líder celkového hodnotenia Geraint Thomas, naopak Chris Froome zaostal a na druhé miesto sa posunul Tom Dumoulin.

Víťazom 17. etapy Tour de Francce sa stal Kolumbijčan Nairo Quintana z tímu Movistar, pre ktorého je to premiérové etapové víťazstvo na francúzskom monumente a zároveň prvá výhra tímu Movistar na tohtoročnej Tour. Druhý prešiel cieľom Daniel Martin a tretí líder celkového poradia Geraint Thomas z tímu Sky.

Peter Sagan pri zjazde 20 km pred cieľom spadol, no v etape pokračoval a cieľom prešiel na 134. mieste so stratou 26 minút. Slovenský cyklista mal po páde dotrhaný dres a viditeľné tržné rany na ruke a chrbáte.

„Po ďalších vyšetreniach sa ukázalo, že Peter nemá žiadne zlomeniny. Trpí ťažkými odreninami a modrinami na pravej strane tela. Konečné rozhodnutie o štarte v 18. etape urobíme zajtra ráno,“ uviedol Saganov tím na svojom webe.

Ak mu to zdravotný stav dovolí, zajtra by mohol bojovať o etapový triumf v rovinatej osemnástej 171 km dlhej etape.

Jazdci absolvovali krátku 65 km dlhú etapu, ale jej náročnosť spočívala v troch stúpaniach. Dokopy pretekári stúpali 38,3 km a absolvovali tri horské prémie s prevýšením 3126 metrov.