Sagan bol opäť v úniku a pracoval pre Majku, zelený dres si oblečie v ďalšej etape už po stýkrát

Pätnástu etapu Tour de France vyhral Magnus Cort Nielsen z tímu Astana. Peter Sagan získal 15 bodov na šprintérskej prémii a pred Kristoffom má už náskok 282 bodov.

Zdroj: instagram.com/petosagan/

Peter Sagan dnes nebol favoritom na výhru 15. etapy Tour de France, no pomáhal svojmu tímovému kolegovi Rafalovi Majkovi, ktorý išiel do samostatného úniku, ale napokon skončil na ôsmom mieste. Za svoju snahu však dostal Majka ocenenie pre najbojovnejšieho jazca etapy.

„Dnes som si to príliš neužil. Do úniku som išiel, aby som tam dostal Rafala Majku. Niektorí pretekári začali útočiť ešte pred posledným kopcom a potom to bolo pre mňa príliš náročné,“ povedal Peter Sagan po 15. etape.

Víťazom etapy sa stal Magnus Cort Nielsen z tímu Astana, ktorý v šprinte porazil druhého Izagirreho z tímu Bahrain-Merida a trertieho Bauke Mollema z Trek–Segafredo. Po včerajšej výhre Omara Fraileho má tím Astana na konte už druhé etapové víťazstvo za sebou.

Prenasledovatelia úniku, v ktorom bol aj Saganov kolega Majka, sa v závere dostali do kontaktu a následne hromadného pádu, ktorému sa jazdec tímu Bora Hansgrohe vyhol.

Pád prenasledovateľov úniku v závere 15. etapy:

Sagan nemal sily udržať sa v úniku v záverečnom 12 km dlhom stúpaní na Pic de Nore s priemerným sklonom 6,3% a do cieľa prišiel v pelotóne na 74. mieste so stratou 13 minút.

Peter Sagan jazdil v 15. etape v zelenom drese pre lídra bodovacej súťaže už 99. deň počas jeho účinkovania na Tour de France. Pri oceňovaní dostal slovenský cyklista už stý zelený dres a v ďalšej 16. etape ho tak bude mať oblečný už jubilejný 100. deň.

V celkovom hodnotení sa neudiali žiadne zmeny a načele je stále Geraint Thomas z tímu Sky, druhý je jeho tímový kolega Chris Froome so stratou 01:39 min a tretí Tom Dumoulin so stratou 1:50 min.

Zajtra majú pretekári deň voľna a pokračovať sa bude dvomi horskými etapami v Pyrenejách. Vo štvrtok však nasleduje opäť rovinatá etapa, v ktorej by mohol Sagan opäť triumfovať. Do konca Tour zostáva ešte šesť etáp.