Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER IBA ZA 10,90€!
Novinky

Degenkolb obvinil Sagana, že ho vytlačil v záverečnom šprinte

Rozhodcovia UCI napokon rozhodli, že Peter Sagan nespravil v záverečnom šprinte druhej etapy nič zlé.
Martin Sarvaš

Degenkolb sa rozčuľuje, že ho Sagan vytlačil:

Peter Sagan vyhral druhú etapu na Tour de France po tom, čo sa vyhol pádu tesne pred koncom etapy a bol najrýchlejším v záverečnom šprinte. Pádu sa však nevyhol najväčší Saganov konkurent v boji o zelený dres Fernando Gaviria a Sagan si tak vytvoril 26-bodový náskok pred Gaviriom.

V záverečnom šprinte druhej etapy bol so Saganom Sonny Colbrelli, Arnaud Demare a John Degenkolb. A práve Degenkolb z tímu Trek-Segafredo sa po etape sťažoval a dokonca obvinil Sagana, že ho v printe „zatvoril“ do bariér.

„Začal som šprintovať neskôr, čo bola dobrá taktika a predbehol som Demarea aj Degenkolba, ale mal som šťastie, že ma nepredbehol Colbrelli,“ opísal šprint Peter Sagan.

John Degenkolb gestikuloval a mával rukou hneď po šprinte, čím dával najavo svoju frustráciu zo Saganovho šprintu. Bol presvedčený, že ho zatvoril a vytlačil do bariér, keď prenasledoval Demarea.

Prípad riešila UCI

Prípad riešili aj rozhodcovia Medzinárodnej cyklistickej únie (UCI) za pomoci nového video systému, s ktorým si mohli pozrieť šprint z niekoľkých uhlov. Rozhodcovia napokon rozhodli, že Sagan nespravil nič zle, keď nasledoval Demarea a dostal sa pred Degenkolba.

„Myslím si, že som odjazdil čistý šprint,“ povedal Sagan na obranu. „Nevidel som to v zázname, ale myslím si, že rozhodcovia sú tu na to, aby o tom rozhodovali, čo sim spravil niečo zlé.“

Prečítajte si tiež

Spomienka na diskvalifikáciu

Samozrejme, že pri takomto obvinení si spomenul aj Sagan na jeho minuloročnú diskvalifikáciu po kontroverznej kolízii v šprinte s Cavendishom.

„To sa stalo minulý rok a nebola to moja chyba. V tom šprinte sa všetci presunuli do pravej časti trate a Cvendish išiel vo veľkej rýchlosti zo zadu, a stalo sa, čo sa stalo. Nemyslím si, že to bola moja chyba a rozhodcovia to napokon na konci sezóny priznali. Nemyslím už na to, je to minulosť a ja sa sústredím na túto sezónu,“ cituje Sagana portál Cyclingnews.

Upravili výsledky druhej etapy

Peter Sagan bude mať v dnešnej tretej etapy na Tour oblečený žltý dres pre lídra celkového hodnotenia. Ale keďže ide o tímovú časovku, v ktorej sú favoritmi iné tímy ako Saganov Bora Hansgrohe, bude ho mať oblečený asi iba dnes. Za jeden deň v žltom drese dostávajú jazdci 300 eur.

Rozhodcovia Tour de France upravili výsledky 2. etapy kvôli pádom a mechanickým problémom viacerých jazdcov v závere etapy.

„Vzhľadom na pád v záverečných troch kilometroch etapy majú všetci jazdci, ktorí boli v tom čase vpredu v pelotóne, čas 4:06:37 h ako víťaz. Riadili sme tak na základe pravidloa 2.6.027,“ cituje portál cyclingnews.com stanovisko Medzinárodnej cyklistickej únie (UCI).

Rovnaký čas ako Sagan malo pôvodne až 52 cyklistov, po úprave ich zostalo len 11. Sagan je na čele celkového hodnotenia a takisto vedie bodovaciu súťaž.

Druhá etapa Tour de France v jednej minúte:

Vaše komentáre