Amaury Pierron potvrdil skvelú formu a vyhral tretí svetový pohár za sebou

Vo Val di Sole skončili za Pierronom na druhom a treťom mieste iba o pár desatín Greenland a Hart. V ženách bola najrýchlejšia Tahnee Seagrave.

Iba 22-ročný francúzsky pretekár tímu Commencal/Vallnord World Cup Amaury Pierron si pripísal už tretiu výhru za sebou na svetovom poháre v zjazde. Na technicky veľmi náročnej trati vo Val di Sole predviedol opäť skvelú jazdu, ktorá síce nevyzerala až tak plynulo, no napokon v závere zrýchlil a zajazdil najrýchlejší čas.

Smolu mal Loic Bruni, ktorý išiel plynulo, rýchlo a získal si náskok pred Thomasom Estawueom, ktorý sedel dlho na „hot seat-e“, no v závere jeho jazdy spadol a nakoniec skončil až na 28. mieste. Druhé a trertie miesto obsadili Laurie Greenland a Danny Hart, ktorý predviedol netradične plynulú jazdu, avšak na víťaza mu chýbalo 0,660 sekundy. Aaron Gwin odjazdil preteky so zraneným palcom na ruke a obsadil 31. miesto.

Medzi ženami bola najrýchlejšou pretekárkou Tahnee Seagrave, ktorá má tento rok výbornú sezónu. Za ňou skončila Rachel Atherton a tretia sa umiestnila víťazka kvalifikácie Slovinka Monika Hrastnik.