Sagan sa vracia na Tour de France! Pozrite si zostavu jeho tímu Bora-Hansgrohe

Saganov tímový kolega Rafal Majka pôjde na celkové poradie, ale v skutočnosti bude aj tak celá Tour hlavne o našom majstrovi sveta.

Slovenský trojnásobný majster sveta Peter Sagan sa vracia na tohtoročný 105. ročník Tour de France a po minuloročnej diskvalifikácii za kolíziu s Cavendishom je opäť najsilnejším adeptom na výhru zeleného dresu pre víťaza bodovacej súťaže.

Profil tohtoročnej Tour by mohol naznačovať, že Sagan má šancu v úvodných etapách aj na zisk žltého dresu pre lídra celkového poradia.

Saganov tím Bora-Hansgrohe ide na tohtoročnú Tour v silnej zostave ôsmych pretekárov. Okrem nášho reprezentanta idú na Tour aj traja Poliaci – Rafal Majka (vrchár), Maciej Bodnar (domestik, časovkár), Pawel Poljanski (domestik, vrchár), Nemec Marcus Burghardt (domestik), dvaja Rakúšania Gregor Mühlberger (domestik, vrchár) a Lukas Pöstlberger (domestik), a Talian Daniel Oss (domestik, časovkár).

Tour de France 2018 sa začína 7. júla vo Vendée a končí 29. júla v Paríži. Jazdcov čaká 21 etáp, z ktorých tri sa končia kopcom, jedna individuálna časovka, jedna tímová časovka, osem rovinatých etáp pre šprintérov a päť kopcovitých. Celková dĺžka je 3229 km.

Špurt, v ktorom prišiel Sagan do kontaktu s Cavendishom a bol diskvalifikovaný:

Tím Bora-Hansgrohe na Tour de France 2018
Peter Sagan

Pozícia: Líder tímu, šprintér

Národnosť: Slovensko

Vek: 28

Skúsenosti: Sedem štartov na Tour de France (vrátane tohtoročnej), päť zelených dresov, osem etapových výhier

Rafal Majka

Pozícia: Vrchár (pôjde na celkové hodnotenie)
Národnosť: Poľsko
Vek: 28
Skúsenosti: Päť štartov na Tour, tri etapové výhry, víťaz vrchárskej súťaže v 2014 a 2016, najlešie celkové umiestnenie na 27. mieste v roku 2016

Vek: 28
Skúsenosti: Na Tour bude po druhýkrát po tom, čo skončil minulý rok na 80. mieste v celkovom hodnotení

Marcus Burghardt

Pozícia: Domestik
Národnosť: Nemecko
Vek: 34
Skúsenosti: Na Tour je už veteránom, štartoval už deväťkrát a raz vyhral etapu, v roku 2008

Daniel Oss

Národnosť: Taliansko
Vek: 31
Skúsenosti: Jazdil a aj dokončil celých päť Tour de France

Lukas Pöstlberger

Vek: 26
Skúsenosti: Bude po prvýkrát na Tour, vyhral úvodnú etapu na minuloročnej Giro, ktorá bola jeho prvými Grand Tour pretekami