Danny Hart obhájil víťazstvo v zjazde na Crankworx v Innsbrucku

Český zjazdár Martin Lebl obsadil v svetovej konkurencii 17. miesto.

Crankworx v Innsbrucku zakončili v nedeľu preteky v zjazde, v ktorých bol obhajcom víťazstva z minulého roku Danny Hart. Pretekárovi tímu Madison Saracen sa podarilo zvíťaziť aj tento rok a po svojej jazde mal náskok pred druhým Samom Blenkinsopom až 1,5 sekundy.

Blenkinsop jazdil na jeho pomery netradične v rukaviciach, ale ani tie mu nepomohli k výhre. Na treťom mieste sa umiestnil Charles Harrison. V ženách bola najrýchlejšia Tracey Hannah, ktorá vyhrala s prehľadom a náskokom viac ako 5,5 sekundy pred Jill Kintner.

Na zjazde Innsbrucku pretekal aj český pretekár Martin Lebl z Banshee Bikes, ktorému sa podarilo v silnej konkurencii umiestniť na 17. mieste so stratou 5,66 sekundy na víťaza Dannyho Harta.

„Po troch rokoch pretekania som opäť spokojný – 17. miesto medzi svetovou špičkou? – Som spoko! A môžem povedať, že celý víkend bol skvelý a fakt som si to užil,“ napísal Martin Lebl na Instagrame k fotke z Crankworx.