Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER IBA ZA 10,90€!
Novinky

Peter Sagan vyhral druhú etapu pretekov Okolo Švajčiarska v záverečnom šprinte

Štvrté víťazstvo v tejto sezóne a už 16. na pretekoch Tour De Suisse si pripísal Sagan po víťazstve v záverečnom špurte 155-km dlhej etapy.
Martin Sarvaš

Záverečný šprint druhej etapy Okolo Švajčiarska:

Slovenský cyklista Peter Sagan zvíťazil  druhej etape pretekov Okolo Švajčiarska. Pretekár tímu Bora-Hansgrohe zvíťazil v záverečnom špurte 155-km dlhej etapy. Na posledných metroch mu nestačil druhý Kolumbijčan Fernando Gaviria z Quick-Stepu a tretí Austrálčan Nathan Haas z Kaťuše. Pre Sagana bolo toto víťazstvo už šestnástou výhrou na tomto podujatí.

V celkovom poradí je Peter Sagan na piatom mieste, vediedomáci pretekár Stefan Küng z BMC.

„Som veľmi šťastný za toto víťazstvo a musím sa poďakovať všetkým tímovým kolegom, že mi veria. Rozmýšľal som nad dnešnou taktikou a nakoniec to dopadlo tak, ako som predpokladal, takže som veľmi šťastný, že som vyhral,“ povedal po pretekoch Sagan, ktorý drží rekord v počte víťazstiev na týchto pretekoch – z jeho ôsmich účastí až päťkrát ovládol bodovaciu súťaž.

Sagan dopĺňa tekutiny po intenzívnom šprinte:

„Neviem, prečo sa mi tu tak darí. Možno preto, že som tu odviedol množstvo tvrdej práce. Uvidíme, ako to pôjde zajtra. Viem, že moje nohy nie sú momentálne najlepšie a pred Tour to ešte musím zlepšiť,“ povedal Sagan pre cyclingnews.com.

Pre Petra Sagana to bolo štvrté víťazstvo v sezóne. Jeho brat Juraj finišoval na 124. mieste s mankom vyše sedem minút a celkovo je 123.

Tretia etapa meria 182 km a opäť by mohla sedieť Saganovi, keďže má zvlnený profil s piatimi stúpaniami tretej kategórie, posledným krátko pred cieľom.

Výsledky 2. etapy Okolo Švajčiarska (Frauenfeld – Frauenfeld, 155 km):

1. Peter SAGAN (SR/Bora-Hansgrohe) 3:50:09 h,

2. Fernando Gaviria (Kol./Quick-Step Floors),

3. Nathan Haas (Aus./Kaťuša-Alpecin),

… 124. Juraj SAGAN (SR/Bora-Hansgrohe) +7:27

Celkové poradie:

1. Stefan Küng (Švaj./BMC) 4:10:24 h

2. Van Avermaet +3 s

3. Richie Porte (Aus./BMC)

… 5. P. SAGAN +20 s

… 123. J. SAGAN +8:29

Vaše komentáre