Pierron porazil v Leogangu Gwina a vyhral ďalšie preteky svetového pohára

Slovenský pretekár Rasťo Baránek skončil na 43. mieste s 10-sekundovou stratou na víťaza.

P3 for #3 in quali today ! ? @kenophotographie

A post shared by Amaury Pierron (@amaurypierron4) on

Svetový pohár v zjazde sa počas tohto víkendu presťahoval do Rakúska. Na krátkej a extrémne rýchlej trati v Leogangu bol najrýchlejším pretekárom opäť Amaury Pierron z tímu Commencal/Vallnord World Cup.

Pierron vyhral minulý týždeň aj sveťák vo Fort Williame a posunul sa tak aj do vedenia celkového hodnotenia svetového poháru v zjazde. Druhé a trertie miesto v Leogangu obsadili v elite Aaron Gwin a Laurie Greenland.

Víťaz kvalifikácie Luca Shaw mal opäť smolu vo finále. Pred týždňom dostal vo Fort Williame defekt a v Leogangu sa v technickej sekcii zachytil o zábrany. Pred pádom mal priebežne rýchlejší čas ako Pierron, takže ak by si udržal tempo, je dosť možné, že by bol víťazom.

V ženskej kategórii vyhrala Rachel Atherton, za ňou sa umiestnila druhá Myriam Nicole a tretia skončila Tracey Hannah. Finálová jazda nevyšla víťazke kvalifikácie a tiež víťazke predošlých pretekov vo Fort Williame Tahnee Seagrave, ktorá mala síce tretí najrýchlejší čas, no dodatočne ju diskvalifikovali, pretože počas svojej jazdy prepálila jeden skok a vyšla mimo trate.

V Leogangu pretekali aj slovenskí a českí jazdci. Pretekári CTM Racing Teamu sa bohužiaľ rozlúčili s Leogangom už po kvalifikácii, z ktorej nepostúpili Adam Rojček, Ondřej Štěpánek ani junior Oliver Gombala.

Viac sa darilo riderom Kellys Factory Teamu, Čech Stanislav Sehnal skončil v kvalifikácii 34. a slovenský pretekár Rasťo Baránek na 52. mieste. V nedeľnom finále sa však Sehnalovi nedarilo a skončil na poslednom 59. mieste s 25 sekundovou stratou na víťaza a Baránek obsadil 43. priečku. s časom 03:20.987 a stratou desiatich sekúnd. Česká pretekárka Jana Bártová skončila medzi ženami na 10. mieste so stratou 18. sekúnd na víťazku Rachel Atherton.