Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER IBA ZA 10,90€!
Cestné

Sagan skončil tretí v prvej etape Okolo Kalifornie

Slovenského cyklistu v záverečnom špurte prekonali víťaz etapy Fernando Gaviria a Caleb Ewan. Juraj Sagan skončil na 45. mieste.
Martin Sarvaš

Foto: twitter.com/AmgenTOC

Peter Sagan skončil na treťom mieste v prvej 133-km dlhej etape pretekov Okolo Kalifornie, ktorá sa začínala aj končila v Long Beach. Jeho brat Juraj prešiel cieľom na 45. mieste.

V záverečnom šprinte porazil Petra Sagana iba jazdec tímu Quick-Step Floors Fernando Gaviria a Caleb Ewan z tímu Mitchelton-Scott. Peter Sagan sa v závere snažil dostať dopredu zo zadných pozícií, ale popri Ewanovi nemal dostatok miesta, aby sa prebojoval až na špicu.

Záverečný šprint prvej etapy pretekov Okolo Kalifornie:

„Úvodná etapa Okolo Kalifornie sa začala v normálnom tempe a finišovala veľmi rýchlym šprintom. Keď záverečný šprint odštartoval, ocitol som sa trochu vzadu a nebol som už schopný predbehnúť Ewana a Gaviriu. Boli rýchlejší a Gaviria si odniesol pekné víťazstvo,“ povedal Peter Sagan.

„Cítil som sa dnes v dobrej forme, nohy mi pracovali výborne, takže sa teším na ďalšie etapy. V pondelok nás čaká finiš na kopci Gibraltar Road, takže urobíme všetko pre to, aby sme pomohli Rafalovi Majkovi. Potom pôjdeme deň po dni,“ dodal Sagan, ktorý vyhral na Tour of California najviac etáp v histórii pretekov.

Sagan si pripísal do celkového hodnotenia 9 bodov, zatiaľ čo víťaz etapy Gaviria má na čele 15 bodov s 6-sekundovým náskokom pred Slovákom. V bodovom hodnotení je Sagan na treťom mieste, no celkovom je na delenej štvrtej pozícii spolu s Tannerom Puttom, ktorý vyhral oba šprinty v priebehu etapy.

Mark Cavendish zaželal počas pretekov všetko najlepšie ku Dňu matiek. V etape skončil desiaty.

Vaše komentáre