Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER IBA ZA 10,90€!
Tlačové správy

Silex – každá cesta je tvoja

Ako doma sa cíti na asfalte, prašných cestách, aj nespevnených cestách a zbožňuje dobrodružné jazdy, cestovanie s batožinou ako aj dennú dopravu do práce.
Biker

Nová Merida Silex je perfektným nástrojom do všetkých podmienok. Pre tento bicykel neexistuje žiadna „vymedzujúca“ kategória, čím necháva interpretáciu modelu Silex, ako aj spôsob jeho využitia vo vašich rukách.

Štandardnou výbavou modelov Silex sú 35mm plášte s hladkým dezénom v strede pre rýchlu jazdu na pevnom povrchu a s bočnými výstupkami pre trakciu v teréne. Do rámu je navyše možné založiť plášte až do šírky 44mm alebo 2,2“ v prípade kolies rozmeru 650b.

Veľká časť modelov Silex je, so zámerom docielenia jednoduchosti ovládania, osadených prevodmi 1x. Výsledkom je aj nižšia hmotnosť a menej pohyblivých častí. Prevody 1x však dokážu poskytnúť 98% rozsah prevodov kompaktného systému 50-34z s kazetou 11-32z.

Samozrejmosťou je použitie najmodernejších technológii a štandardov, ako sú napríklad pevné osky kolies, kotúčové brzdy štandardu Flatmount s hliníkovým chladičom zadnej brzdy pre lepšiu účinnosť. Rám je navyše vybavený montážnymi bodmi pre blatníky a nosiče batožiny, čím len potvrdzuje svoju univerzálnosť.

Viac informácií na webe: www.merida.sk/cestne-bicykle/silex   

Vaše komentáre