Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER IBA ZA 10,90€!
Horské

Danny MacAskill a Claudio Caluori sa naháňajú v skvelom videu Home of Trails

V jednom videu sa stretla naozaj zaujímavá dvojica bikerov Danny MacAskill a Caudio Caluori, ktorí prezentujú krásnu prírodu i traily vo Švajčiarskom Graubündene.
Biker

Svet horskej cyklistiky by bol bez týchto dvoch nepredstaviteľný. Danny MacAskill je nielen široko známy svojimi neuveriteľnými street-trial videami, ale fanúšikov na YouTube ohuruje aj svojimi zručnosťami na horskom biku.

Claudio Caluori sa preslávil jeho rýchlymi a excentrickými POV videami z pretekov Svetového pohára v zjazde. Nové video „Home of Trails“ (z angl. domov trailov) spojilo práve týchto dvoch bikerov dokopy a musíme uznať, že je naozaj výborné.

„Škótske lajny“ vo švajčiarskych horách

Caluori vo videu ukazuje Škótovi 17 000 km tratí, ktoré sú k dispozícii v piatich cyklistických destináciách v Graubündene: bez ohľadu na to, či sa dostali na trasy v Arosa Lenzerheide, Davos Klosters, Engadin St. Moritz, Flims alebo Scuol Samnaun Val Müstair, obaja si naplno užívajú každú minútu, ktorú trávia na svojich bicykloch.

Jazda sa začína na vrchole Piz Nair, kde Danny čaká na svojho nadšeného sprievodcu. Claudio vyzýva Dannyho na rôznych trailoch každej z lokalít, ale Danny prekvapí švajčiarskeho jazdca s niekoľkými skutočne netradičnými „škótskymi lajnami“ v ktorých ukázuje svoj trial-skill.

Na svoje si príde každý

Graubünden je jedným z najatraktívnejších regiónov horskej cyklistiky na svete. Vďaka svojim 1000 vrcholom, 615 jazerám, 150 údoliam a trom rôznym jazykom je táto časť švajčiarskych hôr tiež neuveriteľne rôznorodá a veľkolepá.

Región je ideálnym miestom pre turistov, milovníkov gravity, ale aj pre tých, čo obľubujú flow traily, pretože prakticky každá trasa je tam otvorená pre horských cyklistov. Tisíce kilometrov nekonečných trailov  či Majstrovstvá sveta v zjazde, ktoré sa uskutočnia tento rok v septembri v Lenzerheide iba potvrdzujú jedinečnosť a atraktívnosť tohto regiónu.

Vaše komentáre