Biker.sk

Report: 3. kolo slovenského BMX pohára

Bike hala v Šuranoch počas predchádzajúceho víkendu hostila tretie kolo slovenského BMX pohára a taktiež sa vyhlasovali Majstri Slovenska pre rok 2013 v Kategóriach Junior, Street a Park. Kvalifikácia do všetkých kategórií odštarovala niečo po odbití poludnia. Juniori sa naozaj hecovali do veľkých vecí a najviac zabíjal Marek Vrábel z Piešťan. Za zmienku určite stoja a Ondrej Valent alebo  Marek Belánik či druhý umiestnený bratislavský rider Michal Kovačovič. Postupne sa prešlo na kvaldu parku a následne streetu. Parkoví jazdci prekvapujú z roka na rok a hranice slovenkého BMX sa naozaj rok čo rok posúvajú na úplne inú hranicu. Prievidzská crew prekvapila svojími obrovskými poletmi v tailwhipoch a iných kombináciach s barspinmi do footjamov. Streetovú časť navštívili najmä slovenskí ridaz ako Gabo Hušek, Mário Flamík, Kiko Kmeť, Kiko Kubiš či Tomáš Hečko. Aj v tejto kategórií bolo vidieť neskutočný posun slovenských riderov v pred. Za zmienku určite treba spomenúť 540 backward manual to 180 do rádiusu, či barspin to icepick od Mojmíra Lukyho.  Po krátkej pauze sa prešlo do finálových jázd najlepších ôsmych riderov zo všetkých kategórií. Opäť sa začalo Juniormi a Marek Vrábel si opätovne osvojil prvé miesto. Najmladší rider Ondrej Valent vo svojej finálovej jazde odišiel neskutočný 180 to feeble stall out, či najdlhší down box odišiel celý double peg grindom na prvú. Marek Belánik ukázal kreativitu a nakladal barspin z feeble grindu či barspin doňho. V kategórií street si najviac delil Mário Flamík a Tomáš Hečko. Kiko Kmeť predviedol kreatívnu jazdu a nakladal trik za trikom. Kategória Park si myslím že nemala vôbec obdoby na slovenské pomery. Na divokú kartu bol nominovaný Filip Baník, ktorý nejazdil kvalifikáciu a bol deviatým riderom vo finále. V neskutočných výškach lietal všemožné motanice a technické transferi, ale aj tak najviac zabil masívnym downside tailwhipom v najväčšom transferi v Šuronoch. Prievidzská crew ukázala, že má na to, aby sa kvalifikovala do finále a Libor Páleník zabíjal doublewhipmi. Aďo Bujalko sa heceval na last trick do backflip barspinu ktorý takmer odišiel. Dominik Jancek odchádzal barspini hádam na každej prekážke a preukázal aj svoje kombá v supermanoch. Po finálových jazdách sa prešlo k vyhodnoteniu výsledkov a následnému odovzdávaniu cien. Famózne slečny z Junk ride crew  sa chopili cien a trofejí a mohlo sa pokračovať na riadnu after párty.  Výsledky:        Juniori Marek Vrábel Michal Kovačovič Marek Belanik Street Mário Flamík Tomáš Hečko Kiko Kmeť Park Dominik Jancek Filip Baník Viktor Orosz Best trick: Dominik Jancek - superman seatgrab barspin   Majstri Slovenska pre rok 2013: Juniori - Marek Vrábel Street - Kiko Kmeť Park - Filip Baník   V najbližšej dobe nás čaká ešte dirtové kolo slovenkého pohára v Námestove, ktoré si minimálne ako diváci nenechajte újsť. Chalani z North Cult crew sa statočne usilujú na stavbe dirtov a Námestovo vás určite rado privíta 31. 8.
Biker

Bike hala v Šuranoch počas predchádzajúceho víkendu hostila tretie kolo slovenského BMX pohára a taktiež sa vyhlasovali Majstri Slovenska pre rok 2013 v Kategóriach Junior, Street a Park. Kvalifikácia do všetkých kategórií odštarovala niečo po odbití poludnia. Juniori sa naozaj hecovali do veľkých vecí a najviac zabíjal Marek Vrábel z Piešťan. Za zmienku určite stoja a Ondrej Valent alebo  Marek Belánik či druhý umiestnený bratislavský rider Michal Kovačovič. Postupne sa prešlo na kvaldu parku a následne streetu. Parkoví jazdci prekvapujú z roka na rok a hranice slovenkého BMX sa naozaj rok čo rok posúvajú na úplne inú hranicu. Prievidzská crew prekvapila svojími obrovskými poletmi v tailwhipoch a iných kombináciach s barspinmi do footjamov. Streetovú časť navštívili najmä slovenskí ridaz ako Gabo Hušek, Mário Flamík, Kiko Kmeť, Kiko Kubiš či Tomáš Hečko. Aj v tejto kategórií bolo vidieť neskutočný posun slovenských riderov v pred. Za zmienku určite treba spomenúť 540 backward manual to 180 do rádiusu, či barspin to icepick od Mojmíra Lukyho. 

Po krátkej pauze sa prešlo do finálových jázd najlepších ôsmych riderov zo všetkých kategórií. Opäť sa začalo Juniormi a Marek Vrábel si opätovne osvojil prvé miesto. Najmladší rider Ondrej Valent vo svojej finálovej jazde odišiel neskutočný 180 to feeble stall out, či najdlhší down box odišiel celý double peg grindom na prvú. Marek Belánik ukázal kreativitu a nakladal barspin z feeble grindu či barspin doňho. V kategórií street si najviac delil Mário Flamík a Tomáš Hečko. Kiko Kmeť predviedol kreatívnu jazdu a nakladal trik za trikom. Kategória Park si myslím že nemala vôbec obdoby na slovenské pomery. Na divokú kartu bol nominovaný Filip Baník, ktorý nejazdil kvalifikáciu a bol deviatým riderom vo finále. V neskutočných výškach lietal všemožné motanice a technické transferi, ale aj tak najviac zabil masívnym downside tailwhipom v najväčšom transferi v Šuronoch. Prievidzská crew ukázala, že má na to, aby sa kvalifikovala do finále a Libor Páleník zabíjal doublewhipmi. Aďo Bujalko sa heceval na last trick do backflip barspinu ktorý takmer odišiel. Dominik Jancek odchádzal barspini hádam na každej prekážke a preukázal aj svoje kombá v supermanoch.

Po finálových jazdách sa prešlo k vyhodnoteniu výsledkov a následnému odovzdávaniu cien. Famózne slečny z Junk ride crew  sa chopili cien a trofejí a mohlo sa pokračovať na riadnu after párty. 

Výsledky:

       Juniori

  1. Marek Vrábel
  2. Michal Kovačovič
  3. Marek Belanik

Street

  1. Mário Flamík
  2. Tomáš Hečko
  3. Kiko Kmeť

Park

  1. Dominik Jancek
  2. Filip Baník
  3. Viktor Orosz

Best trick:

Dominik Jancek – superman seatgrab barspin

 

Majstri Slovenska pre rok 2013:

Juniori – Marek Vrábel

Street – Kiko Kmeť

Park – Filip Baník

 

V najbližšej dobe nás čaká ešte dirtové kolo slovenkého pohára v Námestove, ktoré si minimálne ako diváci nenechajte újsť. Chalani z North Cult crew sa statočne usilujú na stavbe dirtov a Námestovo vás určite rado privíta 31. 8.

Náš Facebook