Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER IBA ZA 10,90€!
Tlačové správy

Ovládnite všetky cesty

Prepracovaný cestný špeciál Lapierre Pulsium predstavuje nový absorpčný systém tlmenia i ďalšie technologické vylepšenia či možnosť výberu medzi kotúčovými i ráfkovými brzdami.
Biker

V minulom roku (2017) na prestížnych pretekoch Paríž – Roubaix predstavila značka Lapierre prostredníctvom profesionálneho tímu FDJ prepracovaný cestný špeciál Lapierre Pulsium.
Tento model v žiadnom prípade nepatrí medzi novinky, stretávame sa s ním už od roku 2014. Pri jeho prepracovaní bola zachovaná prioritná vlastnosť, a tým je pohodlie pri jazde.

Model Pulsium spolieha na absorpčný systém tlmenia SAT (Shock Absorption Technology). Ide o elastomer vložený medzi hornú rámovú trubku a vzperu zadnej stavby, ktorý pohlcuje vibrácie a drobné nárazy.

Oproti pôvodnej verzii Pulsia došlo k výraznému prehnutiu hornej rámovej trubky. Táto zmena sa významným spôsobom prejavila v ešte väčšej schopnosti rámu pohlcovať nerovnosti a nárazy.

Ďalšou inováciou je preskupenie hustoty karbónových vlákien v jednotlivých partiách rámu. Podarilo sa tak výrazne zvýšiť tuhosť rámu bez toho, aby sa to negatívne premietlo do jeho hmotnosti.

Pri strede sa tuhosť zvýšila o 40 %, v prednej časti rámu, ktorá je dôležitá pre ovládanie bicykla vzrástla tuhosť o 20 % a reťazová vzpera zvýšila tuhosť o 20 %. Vďaka tomu sa sila nestráca v bočných pohyboch rámu, ale ide priamo do kolies a smerom dopredu.

Lapierre nezabudol ani na zakomponovanie svojej ďalšej technológie, Trap Door Technology. Ide o uloženie batérie elektrického radenia Di2 do spodnej rámovej trubky, do jej najnižšieho bodu hneď vedľa stredového zloženia.

Model Lapierre Pulsium sa v minulosti striktne držal ráfkových bŕzd. Tohtoročný Pulsium ponúka možnosť výberu medzi kotúčovými brzdami a klasickými ráfkovými brzdami.

Lapierre Pulsium modelový rok 2018 je v predaji v niekoľkých modelových radách a variantoch. Najzaujímavejší je určite model FDJ, ktorý síce nesie farebné znaky Francúzska, ale zároveň odkazuje na slovenskú trikolóru. Najvyšší model a replika tímu Pulsium 900 Ultimate FDJ stojí na najvyššej elektronickej radiacej sade Shimano Dura-Ace Di2, výplety Mavic Ksyrium Pro Carbon a hydraulických kotúčových brzdách. Naopak základný model Pulsium 500 je osadený preverenou sadou Shimano 105 a kolesami Shimano RS10.

Ak si chcete Pulsium vo všetkej kráse prezrieť na vlastné oči, vyhľadajte svojho najbližšieho predajcu.

Chcem jazdiť celý rok a v pohodlí

Jazdíte radi celý rok, či už je sucho alebo mokro a požadujete jednoduchú inštaláciu blatníkov? V tom prípade sú blatníky SKS Germany pre vás tá správna voľba. Vďaka jednoduchému systému uchytenia ich behom chvíle pripevníte na sedlovú trubku, alebo na vidlicu.

Predný blatník SKS Shockblade a zadný blatník SKS X-Blade a sú vyrobené z extrémne ľahkého a pružného materiálu. Blatníky sú poddajné a preto sa vám pri páde alebo nešetrnému skladovaniu blatníky nezlomia a zachovajú si svoj tvar.

Sada blatníkov SKS Shockblade / SKS X-Blade sú v ponuke v dvoch farebných prevedeniach, čierno-čierna a čierno-sivá, a v rozmeroch pre všetky veľkosti kolies. V ponuke SKS Germany nájdete tiež blatníky pre elektrické bicykle, cestné bicykle, crossové alebo mestské bicykle.

Okrem toho SKS Germany ponúka tiež široké spektrum výrobkov v oblasti náradia, doplnkov pre cyklistiku a najnovšie aj kozmetiku a prípravky na údržbu bicyklov.

Vaše komentáre