Biker.sk

Obuv

Test: Tretry FLR Bushmaster Pro

Tretry FLR ponúkajú netradičný mix vlastností. Ak sa v ňom nájdete, môžu byť presne tým, čo hľadáte.
Hodnotenie: 2.5/5
100
Biker

Nie sme si istí, či sme niekedy mali na nohách nášľapné tretry, ktoré by boli pri chôdzi pohodlnejšie. Nylonová podrážka totiž dokáže do istej miery prepružovať, a pritom je dostatočne tvrdá na to, aby dokázala preniesť silu, hoci tretry si rozhodne viac rozumejú s väčšími pedálmi s klietkou či platformou okolo. Tretry pevne zapnuté v zámkoch sú však nutnosťou, keďže členitá podrážka Vibram, ktorú oceníte, akonáhle budete musieť vytlačiť bicykel rozbahneným kopcom, na vycvaknutom pedáli príliš nedrží.

Kufre sa dajú nastaviť v širokom rozsahu, a to aj dosť ďaleko dozadu, kde ich zväčša preferujú agresívnejší jazdci. Ďalej je tu zvršok zo syntetickej kože a sieťovinových panelov, ktorý má oveľa bližšie k teniske než k pretekárskej XC „lyžiarke“. Zatiaľ čo pohodlie v užšej tretre je skutočne na vysokej úrovni, pri energickejšej jazde sa vám noha môže zdať až príliš voľne spojená s pedálom. Dvojica suchých zipsov chodidlo nevie príliš pevne uzamknúť vo vnútri a zúbkovaná pracka navrchu zase nie vždy pevne zachytí zúbok, a tak si uťahovanie vyžaduje nájsť svoj „grif“ a trošku trpezlivosti.

Z dôvodu veľkého sieťovinového panelu na špičke tretry bez odporu prepustia vodu a absentuje tu aj výraznejšia ochrana špičky či päty pred kameňmi. Ak teda hľadáte veľmi pohodlné a dýchajúce tretry, ktoré na nohách nemajú ďaleko od obľúbených tenisiek, pozeráte sa správnym smerom. Dnes je už však v segmente trailových/all-mountain/enduro tretier veľmi silná konkurencia a v tejto cenovej hladine sú aj produkty, ktoré ponúknu vyváženejší pomer vlastností.

Hodnotenie

Ak preferujete čo najvoľnejšie tretry, nájdete sa, no zle fungujúca pracka a absentujúca vodeoodolnosť sú mínusy.
www.haven.cz

Náš Facebook