Biker.sk

Gadgety

Test: Hodinky Lezyne Micro GPS

Lezyne už roky púšťa do sveta dizajnovo čisté a zaujímavé produkty. Maličké a len 29 g vážiace GPS hodinky Micro túto definíciu rozhodne spĺňajú.
Hodnotenie: 3.5/5
180
Biker

Dizajnovo veľmi zaujímavé hodinky s niekoľkými užitočnými funkciami. Displej a ovládanie by však mohli byť o niečo viac user-friendly.

„Ciferník“ je celkom úzky a vysoký, a tak sa nie vždy zmestí pod obtiahnutejšie kúsky oblečenia. Hodinkám však dodáva extravagantný a okamžite rozpoznateľný vzhľad. Trochu horšie je to s čitateľnosťou a pokiaľ nie ste v naozaj jasnom prostredí, bez zapnutia podsvietenia sa údaje rozpoznávajú celkom ťažko. Ovládanie pomocou štyroch bočných tlačidiel nie je najintuitívnejšie a chvíľu trvá naučiť sa používať tlačidlá, ktoré v rôznych režimoch menia svoju funkciu. Veľmi dobre sa však stláčajú aj v rukaviciach a hodinky sú vodotesné.

V balení nájdete aj jednoduchý, no funkčný úchyt na rajdy, ktorý sa hodí napríklad pri sledovaní navigácie. V smartfónovej appke stačí zadať destináciu a na displeji hodiniek sa ukazujú pokyny na odbočky, hoci tie, samozrejme, fungujú len na cestách. Cez appku si dokážete okamžite podrobnejšie pozrieť prejdené trasy a už z bufetu ich uploadnúť na Stravu. Okrem toho je tu aj zábavná funkcionalita Strava Live, ktorá na displeji priamo ukazuje aktuálne segmenty a motivuje driapať do pedálov. Pre rozdielne algoritmy si však svoj skutočný finálny čas overíte až priamo na Strave, čo je trochu škoda.

Okrem režimov na cyklistiku, beh a turistiku obsahujú hodinky aj „lifestylový“ mód, keď fungujú ako fitness tracker, rátajú kroky a v prednastavených intervaloch upozorňujú na to, aby ste sa vyliahli z gauča a išli sa prejsť. Obsahujú aj základnú funkcionalitu smart hodiniek a zobrazujú notifikácie z telefónu či stav jeho batérie. Keď sme už pri batérii, tá zabudovaná v hodinkách má naozaj vynikajúcu výdrž.

Hodinky kúpite aj samostatne za 140 €. Pribalený hrudný tepomer však používa na spojenie Bluetooth (hodinky majú aj modul ANT+), a tak ho využijete aj s inými smartfónovými appkami.

V ponuke je aj verzia s decentnejším čiernym náramkom a za pár desiatok eur viac aj model s farebným displejom a mapami.

www.sloger.sk

Náš Facebook