Biker.sk

Zmeňme spolu svet, vyzýva majster sveta Peter Sagan

Najlepší cyklista sveta však prekvapil tým, čo ho poháňalo v nedeľňajších pretekoch. "Chcel som vyhrať aj preto, aby som tu mohol povedať, že ako ľudia vo svete sa musíme zmeniť. Dúfam, že spolu dokážeme zmeniť svet." Sagan zrejme na narážal na súčasnú utečeneckú krízu, ktorá vyvoláva napätú politickú situáciu hlavne v Európe.
Biker

„Súčasná politická situácia vo svete je komplikovaná a šport je pre ľudí dobrý prostriedok na to, aby dostali novú nádej. Verím, že aj ja som k tomu dnes prispel,“ dodal slovenský cyklista.

Sagan triumfom dosiahol obrovský úspech nielen pre seba, ale hlavne pre Slovensko. „Je to najväčšie víťazstvo v mojej kariére. Som veľmi šťastný. Posledné týždne som pre to veľa obetoval. Je to pre mňa neuveriteľné,“ povedal v prvom televíznom rozhovore.

Raz už majstrom sveta bol, lenže to ešte na horských bicykloch a navyše v kategórii juniorov. Teraz je 25-ročný Slovák na najvyššom z vrcholov, je kráľom v kráľovnej cyklistických disciplín.

„A to som si dve kolá pred cieľom prešiel krízou,“ priznal Sagan. „Bol som na nejaký špurt unavený, tak som urobil len jeden atak a ono to vyšlo. Počul som veľa komentárov, že nie som dosť dobrý pre taký dlhý pretek. Mojou odpoveďou je tento dres. „

Dúhový, slušivý a minimálne na rok len a len jeho.

Náš Facebook