Biker.sk

Sagan bavil kúskami aj s futbalovou loptou

Dvadsaťpäťročný žilinský rodák opäť raz v sebe nezaprel cyklistického šoumena. Prítomným fanúšikom ukázal niekoľko skvelých kúskov - jazdu na zadnom kolese, na skateboarde, a dokonca aj s futbalovou loptou..
Biker

Prítomným fanúšikom ukázal niekoľko skvelých kúskov na bicykli – jazdu na zadnom kolese, na skateboarde, a dokonca aj s futbalovou loptou na spôsob bicyklebalu, keď sa snažil prekonať v bránke slávneho talianskeho cyklistu Paola Bettiniho.

Sídlo odevnej spoločnosti Sportful, ktorá oblieka cyklistický tím Tinkoff, navštívili v uplynulých dňoch dvaja prominentní hostia – úradujúci majster sveta v pretekoch s hromadných štartom na ceste Slovák Peter Sagan a taliansky majster cyklotrialu Vittorio Brumotti. Peter Sagan sa na vlastnú žiadosť oboznámil s výrobou majstrovského dúhového trička, ktoré mu zhotovili nielen v klasickej bielej, ale aj čiernej farbe.

Dvadsaťpäťročný žilinský rodák opäť raz v sebe nezaprel cyklistického šoumena. Prítomným fanúšikom ukázal niekoľko skvelých kúskov na bicykli – jazdu na zadnom kolese, na skateboarde, a dokonca aj s futbalovou loptou na spôsob bicyklebalu, keď sa snažil prekonať v bránke slávneho talianskeho cyklistu Paola Bettiniho.

V istom okamihu trafil „iba“ hornú konštrukciu bránky… Bettini je svojím spôsobom Saganovým vzorom, lebo ako zatiaľ posledný člen profipelotónu dokázal získať titul majstra sveta na ceste vo dvoch po sebe nasledujúcich rokoch. Bolo to v sezónach 2006 a 2007 v Salzburgu a Stuttgarte. Na budúci rok bude svetový šampionát v Katare a Sagan v tejto súvislosti pre taliansky športový denník Gazetta delo Sport povedal: „Ak bude trať v Katare vyhovovať jazdcom ako som ja, pokúsim sa znova získať titul.“

Server Cyclingweekly v súvislosti so Saganovou zručnosťou s loptou na bicykli odporúča Slovákom, aby ho zaradili do tímu pre budúcoročné majstrovstvá Európy vo futbale, kam sa už kvalifikovali: „Sagan by mohol do tímu priniesť niečo obohacujúce, hoci vzhľadom na jeho jazdu na tráve by to mohla byť jedna z vecí, ktorá by ho brzdila.“

Náš Facebook